info@apgfars.com
86082775
شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

پوشش ضد حریق ساختمان

پوشش ضد حریق فایرپروف (Fireproofin)

پوشش فایرپروف ( ضد حریق ) Fireproofing چیست؟

پوشش ضد حریق یا فایرپروف به منظور محافظت سازه های فلزی در برابر حریق و آتش سوزی می باشد. این دسته از پوشش ها برای مقاومت در برابر حریق خصوصیات ویژه ای دارند.

این مقاومت در برابر حریق طبق استاندار میزان مقاومت برای 1200 درجه سانتی گراد باید 2 ساعت باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه پوشش های ضد حریق فایرپروف و هم چنین هزینه اجرا با بخش مهندسی و اجرایی آریا پوشش گستر با شماره های86082775 - 88778607 - 86083046 تماس حاصل فرمایید.


اهمیت و کاربرد پوششهای ضد حریق

با پیشرفت روز افزون علمی و دستاوردهای آن، افزایش ایمنی و جلوگیری از خطرات احتمالی در جهت حفظ ایمنی محیط زندگی و حفظ جان بشر روز به روز افزایش یافته است. یکی ازبزرگترین ترس های بشر گرفتار شدن در دام آتش است که خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری را به دنبال دارد. بشر در پی آن بوده تا امکانی را فراهم نماید تا این بلای خانمان سوز را مهار نماید. به همین جهت پوشش های ضد حریق برای جلوگیری و یا به تاخیر انداختن خسارات ناشی از آتس سوزی کمک شایانی می نماید.


پوشش های ضد حریق پف کننده

پوشش ضد حریق متورم شونده یا حجیم شونده آن دسته از پوشش های ضد حریق است که به محض قرار گرفتن در برابر شعله آتش شروع به متورم شدن میکنند و یک فوم جامد مشکی رنگ با ضخامت تقریبی 2.5 سانتی متر ایجاد می نماید که فوم پف کرده حاوی میلیونها سلول مقاوم در برابر حریق است . فوم بعنوان عایق ، از برخورد شعله آتش با سطح زیرین پوشش جلوگیری می نماید و یا آن را به تاخیر می اندازد. این فوم عایق تا حدود یک ساعت از رسیدن حرارت به سطح زیرین پوشش جلوگیری می نماید و توسعه شعله را به تاخیر می اندازد . در واقع مصالح و موادی که در اطرافمان وجود دارند و می توانند با کوچکترین شعله ، توسعه حریق را افزایش دهند، استفاده از پوشش ضد حریق بر روی آنها می تواند زمان سوختن متر از ثانیه را به ساعت تبدیل کند که این خود در شرایط بحران آتش سوزی ، یک فرصت حیاتی غیر قابل تصور محسوب می شود.نحوه اعمال رنگهای ضد حریق


جهت پوش دهی پوشش های ضد حریق بر روی سازه های فلزی باید پس از آماده سازی سطح، در ابتدا پرایمر یا زیرساز مناسبی بر روی سطح فلزی قرار داده و بعد از آن پوشش را قرار دهیم.
این نوع پوشش به آسانی ودر کوتاهترین زمان ممکن و با ابزارهای مختلف ( دستگاه پاشش رنگ ایرلس ، قلم مو و غلتک ) اعمال می گردد و بر روی کلیه سطوح با هر زاویه و شکستگی قابل اعمال هستند . چنانچه نقاطی از سطح که بوسیله پوششهای ضد حریق حجیم شونده پوشانده شده در معرض ضربه قرار گیرد و آسیب ببیند و نیاز به ترمیم داشته باشد ، می توان به سهولت و حتی با یک قلمو سطح را ترمیم نمود . به منظور حفاظت از پوشش ضد حریق حجیم شونده استفاده از یک لایه رنگ رویه مناسب با نوع ضد حریق پیشنهاد می شود.

انواع رنگ های ضد حریق

1. رنگ های پف کننده پایه حلالی این رنگ ها یک پوشش پایه حلالی متور شونده که نقش محافظ در برابر حریق جهت مصارف داخل و خارج ساختمان می باشد را ایفا میکنند و بمنظور بالا بردن مقاومتها در برابر حریق در پوشش تیرها و ستونهای فولادی کاربرد دارند . این نوع رنگ ضد حریق در محیط های باز و مرطوب بیشتر کاربرد دارد.
2. رنگ های پف کننده پایه آبی
3. پوششهای ضد حریق بر پایه سیمان ( ورمیکیولایت)