info@apgfars.com
86082775
شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

پوشش ضد حریق ساختمان

پوشش پلی اورتان چیست ؟

پوشش پلی اوتان چیست؟

پلی اورتان یا به گروهی از پلیمرهای پر مصرف می گویند که خواص بالایی دارند به همین جهت با وجود این ویژگی ها متخصصان صنایع پوشش به خوبی می توانند از این نوع ترکیبات بهره برداری نمایند.


پلی اورتان به آن دسته از موارد شیمیایی گفته می شود که از واکنش پلی یول و ایزوسیانات تشکیل می شود. استفاده از پلی اتر در فوم های اورتان به عنوان نوعی عایق در برابر حرارت و برودت بسیار متداول است.


کاربرد پلی اروتان

پلی اورتان ها به شکل ها و نوع های مختلف از جمله فوم‌های سخت و نرم، الاستومرها، رنگ، انواع جلادهنده ها، ترموپلاستیک الاستومرها، پوشش و ... کاربرد دارند. کاربرد اصلی پلی اورتان را میتوان در دیوارهای ساندویچ پانل نام برد. از دیگر کاربردهای این مواد می توان به استفاده از آن به عنوان نوعی پوشش و حفاظ برای لوله های دفع شده زیر خاک اشاره نمود در واقع هدف از این کار جلوگیری از آسیب و خوردگی لوله ها می باشد.
کفپوش پلی اورتان در واقع نوعی پوشش مناسب برای حفاظت از کف در برابر مواد شیمیایی، ساییده شده، روغن و آسیب دیدگی می باشد. این نوع پوشش خاصیت های فراوانی دارد از جمله : خاصیت پلاک شوندگی راحت و آسان، قابلیت بازتاب نور و طول عمر بالای پوشش.
پوشش دهی بسیار بالای پوشش پی اورتان باعث شده تا بهترین گزینه برای انتخاب به عنوان کف پوش باشد. انعطاف پذیری این پوشش در مقایسه با پوشش اپوکسی بسیار بالا بوده و همین انعطاف باعث جذب هر چه بهتر و بیشترضربه میشود. مقاومت در برابر سایش بسیار بالا بوده و استقامت در مقابل اشعه ماوراء بنفش و یا همان اشعه UV بسیار مشهود است. در اصل این نوع پوشش با قرار گرفتن در برابر تابش متقسیم نور خورشید به مرور زمان تغییر رنگ نداده و رنگ آن مانند پوشش اپوکسی زرد نمیشود. از دیگر خصوصیات این پوشش باید به مقاومت بالای در برابر خراش، تغییر دما و رطوبت اشاره نمود.